НАЗ отбелязва 18-ата си годишнина на Националния агро семинар с революционна програма и атрактивни участници

Тази година Националната асоциация на зърнопроизводителите (НАЗ) навършва пълнолетие – момент, който олицетворява не само зрелостта, но и отговорността, която НАЗ поема към обществото и икономиката на България. 18-ата годишнината на Асоциацията ще бъде отбелязана на предстоящия семинар в к.к Албена от 28 до 30 ноември, който тази година ще премине под мотото "Следващата селскостопанска революция“.

Семинарът e посветен на промените и иновациите, които ще преобразят българското земеделие. Основни акценти ще бъдат въвеждането на нови технологии, екологични практики и решения за справяне с климатичните предизвикателства.

 

Четири панела ще обсъдят най-належащите предизвикателства пред сектора, като всеки панел ще съчетава гледните точки на известни експерти от академичните среди и земеделски иноватори, които ще говорят от първа ръка за проблемите и нуждите на българското земеделие.

 

Темите са:

-        „Държавата и земеделските производители: Заедно към просперитет в земеделския сектор“ с участници: Георги Тахов, министър на земеделието и храните; Десислава Танева, народен представител, Даниел Петров, народен представител, Иван Иванов, народен представител;

 

-        Суша vs. поливно земеделие: Ключът към еволюцията с участници: Петър Димитров, министър на околната среда и водите; Николай Карафизиев, директор на Дирекция “Хидромелиорации”; Димитър Мачуганов, земеделски производител; Пламен Генчев, земеделски производител;

 

 

-        “Климатични предизвикателства: Как природата диктува нови правила в селското стопанство“ с участници: д-р Виолета Божанова, председател на ССА, д-р Звездомир Желев, АУ – Пловдив, Иван Събев, земеделски производител; Галин Велев, земеделски производител;

 

-        „Пазарите под микроскоп“ с участници: Илия Проданов, председател на НАЗ и Артур Акопян, собственик на фирма „Севан“ ООД;

 

 

В програмата ще участват партньорите от Агрохъб.БГ, както и експерти от НИМХ, които ще представят актуални данни относно климатичните промени. Снежана Благоева, пълномощен министър в Специалния комитет по селско стопанство в Постоянното представителство на България в Брюксел, ще постави акцентите за следващата ОСП. През третия ден, 30 ноември, ще бъде проведено обучение по хеджиране от Светлана Терзиева, която е част от екипа на StoneX.

 

НИК и Titan Machinery са спонсори на събитието и ще бъдат лектори през втория семинарен ден. На 28 и 29 ноември ще се провеждат B2B срещи в отделна зала с ключови фирми от сектора. В лична среща земеделските производители ще могат да се срещнат с: Лебозол, KVS Agro, KWS, GrainStore, Corteva, Оптиком, Биоактив, НИК, Titan Machinery.

 

Програмата можете да разгледате и в нашия уебсайт: https://www.grain.bg/programa-za-sledvashtata-selskostopanska/

 

 

Агротехника, Животновъдство, Растителна защита

FederUnacoma във Верона: „Машината за производство на вино“

FederUnacoma във Верона: „Машината за производство на вино“

Вторник, 08 Април 2025

Във Vinitaly /от 6 до 9 април 2025/   са изложени основните видове машини за...

Компании, Събития, Анализи

EIMA Agrimach се завръща в Ню Делхи

EIMA Agrimach се завръща в Ню Делхи

Петък, 18 Април 2025

Индийската агромеханична изложба 2025, спонсорирана от FederUnacoma и FICCI, ще се проведе още веднъж...

Реколта, Пазари, Цени

МЗХ предлага инициатива „Великденска кошница“

МЗХ предлага инициатива „Великденска кошница“

Събота, 12 Април 2025

В периода от 11 до 19 април 2025 г. за пръв път у нас ...

Иновации, Обучение, Агросвят

Първият в Европа плаващ център за развъждане на есетри отваря врати на река Дунав

Първият в Европа плаващ център за развъждане на есетри отваря врати на река Дунав

Петък, 11 Април 2025

Първият в Европа плаващ център за развъждане на есетри отваря врати на река Дунав  ...






Наши партньори

За нас

"Агробизнесът" е издание, предназначено за собственици на агрофирми, мениджъри, експерти, производители, преработватели и търговци на селскостопанска продукция. Задачата, която си поставя списанието, е да помогне на българския агробизнес в усилията му да достигне високите европейски стандарти. Земеделието и хранителната промишленост в България да станат конкурентни на останалите страни, членки на Европейския съюз.