Революционният високотехнологичен агротекстил ще бъде представен на щанд 01.345 на изложението GreenTech в Амстердам от 13 до 15 юни.
(Комо, 31 май 2023 г.). По-ефективна фотосинтеза, по-високи добиви и по-добро качество на продукцията и по-ниска консумация на вода за културите: това са функциите на Prisma® Ldf Strong, революционният нов продукт на Arrigoni за защита на Solanaceae. Агротекстилът ще бъде представен от 13 до 15 юни на GreenTech, международно изложение за градинарство, на щанд 01.345 (Амстердам).
Новото сито е още по-ефективна и по-ефективна еволюция на Prisma® Ldf: Prisma® Ldf Strong включва и надгражда отличителните характеристики на цялото Prisma® семейство агротекстил, на първо място намаляване на температурата и по-добро преминаване на светлината в PAR (фотосинтеза активно лъчение) спектър. Това значително намалява щетите от изгаряне на растенията и подобрява качеството на реколтата и добива. Освен че позволяват по-ефективна фотосинтеза, осигурените по-ниски температури намаляват и потреблението на вода с 20-30%.
Въпреки това, в сравнение с вече изключителните характеристики на Prisma® Ldf, агротекстилът Prisma® Ldf Strong осигурява: +60% здравина; +78% процент на дифузия на светлината; засилен ефект на засенчване от слънчева светлина (30%); по-добър контрол на вътрешната температура поради намаляване на преминаването на късо инфрачервено лъчение; и по-големи икономии на вода. Следователно Prisma® Ldf Strong е подсилен топлоотразяващ екран, който подобрява микроклимата на конструкциите, където е инсталиран, с присъщи характеристики, които го правят идеалното решение за пасонови култури, от чушки до домати и патладжани.
Търсенето на най-съвременни решения за защита на Solanaceae се превърна в основен приоритет в селското стопанство. Според данни на Faostat чушките, доматите и патладжаните продължават да бъдат едни от най-широко отглежданите култури. През 2020 г. произведените количества са съответно 60,2 милиона тона, 182,3 милиона тона и 58,4 милиона тона. Ако се добавят картофите, които принадлежат към същото семейство, общата сума е 388,2 милиона тона. Тези култури са изправени пред различни заплахи. Освен че се справят с метеорологичните условия, фермерите също трябва да отблъскват атаките от листни въшки (които се хранят със сока на растенията и могат да причинят малформации на листата и забавяне на растежа), трипер (които могат да увредят листата и цветята), лепидоптери вредители, акари и щитоносци